Переговори в Женеві щодо об'єднання Кіпру завершилися без певних результатів. Вони продовжаться в ході конференції 18 січня.

Переговори в Женеві щодо об'єднання Кіпру завершилися без певних результатів. Вони продовжаться в ході конференції 18 січня.

Про це повідомив генсек ООН Антоніу Гутерреш, передає Reuters.

За його словами, рішення про зустріч глав міністерств закордонних справ Греції, Туреччини та Британії було прийняте після того, як сторони позначили свої позиції.

«У ході обговорення підкреслили намір учасників знайти взаємоприйнятні рішення з питань безпеки і гарантій, які покликані вирішити проблеми обох сторін», — зазначив генсек ООН.

Гутерреш також додав, що учасники переговорів зійшлися на думці про те, що «безпека однієї спільноти не може бути досягнута за рахунок безпеки іншої».

Нагадаємо, напередодні до переговорів щодо об'єднання Кіпру приєдналися глави МЗС держав-гарантів. За задумом організаторів, ця конференція повинна стати завершальним кроком стосовно об'єднання Кіпру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Об’єднання Кіпру: переговори у Женеві як новий «історичний шанс». 

Нагадаємо, що причиною тривалої територіальної суперечки на острові в Середземному морі стало військове втручання Туреччини на територію Кіпру у 1974 році.

Поділитись: