Війна

ООН вдалося доставити гуманітарну допомогу до сирійської Східної Гути

5 березня, 2018 16:57
Війна/ООН вдалося доставити гуманітарну допомогу до сирійської Східної Гути
Зберегти
Вигляд
Організація Об’єднаних Націй змогла доставити гуманітарну допомогу до сирійської Східної Гути, яка постійно перебуває під обстрілами.

Організація Об’єднаних Націй змогла доставити гуманітарну допомогу до сирійської Східної Гути, яка постійно перебуває під обстрілами.

Про це повідомляє інформагенція DPA.

Так, до району пройшло 46 вантажівок з гуманітарною допомогою, якої вистачить для 27,5 тисяч людей. Серед вантажу є, зокрема, і медичні препарати.

Хоча офіс ООН з координації гуманітарних питань заявив, що сирійська влада не дозволила провезти деякі поставки, необхідні для лікування постраждалих.

У 2018 році лише у середині лютого до Східної Гути вдалося доставити одну невелику колону гуманітарного вантажу, якого б вистачило для 7200 людей.

Передмістя Дамаска — Східну Гуту опозиція контролює з 2013-го. Уже п'ять років місто перебуває в облозі.

У лютому 2018-го почався масовий наступ і блокада: від 19-го лютого район регулярно бомбардують сили режиму та їхні союзники — Росія. 

Як повідомляла ООН станом на 4 березня, у Східній Гуті за два тижні загинули майже 600 людей.

Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. 

Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Пов`язані новини