Опалення в Києві: тепло планують подавати у будинки з 23 жовтня

У столиці масове підключення житлових будинків до тепла планують розпочати із 23 жовтня 2021 року. Саме в ці дні синоптики прогнозують зниження температури, і це дає підстави для підключення всіх будинків до систем опалення.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Відповідно до чинного законодавства, орган місцевої влади може ухвалити рішення про початок опалювального сезону, коли середньодобова температура опуститься до +8 градусів за Цельсієм протягом трьох діб поспіль.

Петро Пантелеєв нагадав, що для соціальної сфери столиці — шкіл, дитсадків, лікарень — опалювальний сезон уже розпочався. Згідно з розпорядженням КМДА, з 1 жовтня розпочали підключення цих закладів за їхніми індивідуальними заявками.

«Столиця з технічної та організаційної точок зору повністю готова до старту опалення. Але орієнтуємось на погоду, щоб «не обігрівати повітря» і підключати будинки тоді, коли температура знизиться», — зазначив заступник голови КМДА.

Він також звернув увагу споживачів, що в Києві працює одна з найбільших та найпотужніших систем теплопостачання. Загальна протяжність теплових мереж становить понад 2,7 тисячі кілометрів, а кількість житлових будинків — більш як 11 тисяч. Тому для повного підключення цієї системи необхідно 7 днів.

Чиновник також нагадав, що у кожного будинку, не важливо чи є там ОСББ чи немає, є можливість під'єднатися до тепла вже зараз. Для цього більшість жителів будинку мають підтримати підключення до тепла і надіслати необхідний протокол до теплопостачальної компанії.

Чи готова країна до опалювального сезону?

У жовтні обласні державні адміністрації на Львівщині, Закарпатті, Хмельниччині та Одещині заявили про надзвичайну ситуацію техногенного характеру через відсутність газопостачання в бюджетних установах на осінь-зиму.

Бюджетні установи купують газ напряму в постачальників, укладаючи договори через систему ProZorro. Але через зростання цін на газ постачальники не можуть виконати тендерні умови та розривають уже укладені договори. А на нові тендери не набирається достатньо учасників.

В Офісі президента тоді заявили, що оголошення надзвичайних ситуацій у регіонах — це лише технічний момент для прискорення укладання договорів із постачальниками газу.

Натомість очільник НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив, що газу у сховищах України має вистачити для нормального проходження опалювального сезону.