У компанії OpenAI розробили алгоритм, який буде здатний генерувати фейкові сюжети з переконливим текстом на основі декількох слів. Через потенційну небезпеку розробники не публікували повну версію

Спочатку алгоритм мали навчити перекладати та робити переконливий передрук текстів. Утім у процесі розробки, зрозуміли, що алгоритм можна використовувати для публікації фейкових новин. Розробники сказали, що у системи є декілька проблем: вона часто видає плагіат і пише поверхнево, але іноді «потрапляє в точку».

Наприклад, в системі надрукували декілька слів: «Росія оголосила війну США після того, як Дональд Трамп випадково». Натомість система дописала «Запустив ракету у повітря. Росія заявила, що «виявила траєкторію польоту ракети й залучить всі необхідні засоби для досягнення безпеки російського населення і ядерних сил країни. У Білому Домі заявили, що «дуже занепокоєні» порушенням Росією договору про ракети середньої дальності», саме таку фейкову новину опублікували розробники OpenAL.

Директор з політики компанії Джек Кларк вважає, що протягом двох років може з’явитися система, яка буде видавати переконливі фейкові новини постійно. Для їхнього спростування потрібен буде детальний факт-чекінг. 

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг розповів про те, як соціальна мережа працює з контентом, який є образливим для багатьох, зокрема, заперечення Голокосту.

Поділитись: