Життя / Здоров'я

Opendata: кожне друге отруєння підробленим алкоголем в Україні — смертельне

Opendatabot
Життя/Здоров'я/Opendata: кожне друге отруєння підробленим алкоголем в Україні — смертельне
Зберегти
Вигляд

Кожен другий зафіксований факт отруєння підробленим алкоголем закінчується смертю. Так за останні три роки було зафіксовано 159 випадків, 84 з яких закінчилися смертю. Такі дані наводить платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot.

За даними Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 2016 рік було зафіксована 150 випадків отруєння фальсифікованим алкоголем, з них завершилось летально – 73. У 2017 — 6 випадків, з них померло 3 людини. У деяких ситуаціях від одного зафіксованого випадку може померти одразу кілька людей. Так, у 2018 зафіксували 3 випадки, в яких загинуло 8 людей.

«Фальсифікований алкоголь може містити різні домішки: сивушні масла, побутові рідини, технічні спирти: бутиловий, пропіловий, ізопропіловий, етиленгліколь, метанол та ін. Останні найнебезпечніші. Наприклад, етиленгліколь призводить до гострої ниркової, печінкової недостатності та ураження центральної нервової системи, а метанол – до ураження зорових нервів, що проявляється сліпотою (досить часто незворотньою) та смертю», — зазначив головний токсиколог департаменту охорони здоров'я в Києві Сергій Недашківський.

«Якщо ви вирішили купити алкоголь — ви маєте перевірити його якість. Можливі опції — звернути увагу на ціну та перевірити ліцензію. Щоправда, дані про ліцензії ДФС поки не відкриває», — додали в Opendatabot.

Платформа вимагає від держави опублікувати повний реєстр алкогольних ліцензій. 

Opendatabot — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безалкогольні ночі: де у світі обмежують продаж спиртного

У Києві більше не можна придбати алкоголь у нічні години — з 23:00 до 10 ранку. Таке рішення набуло чинності у столиці 24 жовтня. Заборона стосується пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і столових вин. В Україні влада на місцях самостійно вирішує питання обмеження продажу алкоголю.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Чи працюють заборони продажу алкоголю в нічний час: експеримент Громадського


Пов`язані новини