Військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців розформованої спецроти «Торнадо», які чинили опір правоохоронцям у Лук’янівському СІЗО.

Військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців розформованої спецроти «Торнадо», які чинили опір правоохоронцям у Лук’янівському СІЗО.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Нову справу щодо «торнадівців» порушили за статтями:

  • 129 (погроза вбивством)
  • 189 (вимагання)
  • 14 (готування до злочину)
  • 294 (масові заворушення)

До того ж, за повідомленням прокуратури, у цей момент вносяться відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення злочину, передбаченого ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) КК України.

Правоохоронці заявили, що екс-«торнадівці», погрожуючи вбити, тиснуть на іноземця та вимагають від передати їм майно чи право на майно. Також вони готують масові заворушення та закликають до цього інших ув’язнених у СІЗО.

В межах цієї справи провели обшуки в СІЗО, вилучили комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі — холодну зброю та вибухові пакети.

Під час обшуків ув’язнені чинили опір правоохоронцям, погрожували вбивством, облили працівників правоохоронних органів бензином та намагались підпалити, а також кидали саморобні вибухові пристрої, начинені металевими предметами.

Удень 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile