Майже три чверті громадян Польщі вважають, що президентські вибори в країні, призначені на 10 травня, слід відтермінувати через епідемію коронавірусу. Напередодні прем’єр країни Матеуш Моравецький говорив, що такого наміру у влади немає.

Про це йдеться в опитуванні соціологічної служби IBRIS, передає видання Rzeczpospolita.

Так, 72,2% респондентів виступають проти проведення виборів 10 травня на тлі карантину, впровадженого через епідемію коронавірусу SARS-CoV-2, причому 57% виступає «категорично проти». Водночас позицію польського уряду підтримує 20,3% опитаних.

Що стосується прихильників владної партії «Право і справедливість», то 48% з них підтримує проведення виборів 10 травня, а 43% — ні.

Rzeczpospolita зазначає, що питання проведення президентських виборів у Польщі стало одним із найбільш обговорюваних у політикумі: через карантин майже вся польська опозиція вимагає їхнього перенесення.

Цю думку поділяє й уповноважений Польщі з прав людини Адам Боднар: за його словами, вибори в таких умовах можуть становити загрозу життю й здоров’ю виборців і працівників виборчих комісій.

Водночас прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький учора заявив, що польський уряд не підтримує ідею перенесення виборів президента. А чинний президент Анджей Дуда заявив, що ті, хто закликає до такого перенесення, «по суті закликають до порушення конституції».

Зазначимо, з 24 березня в Польщі введені нові обмеження через коронавірус. Зокрема, дозволяється виходити з дому лише для того, щоб піти на роботу, в аптеку чи до лікаря, а також на прогулянку (зокрема і з собакою).

При цьому забороняється збиратися групами більше двох людей за винятком членів однієї родини, а на релігійних службах можуть збиратися не більше п’яти людей.

Крім того, громадський транспорт може заповнюватися лише наполовину, його рух наразі не скасовують.

Ці обмежувальні заходи діятимуть до 11 квітня, передають польські ЗМІ.

За останніми даними, в Польщі підтверджено 957 випадків SARS-CoV-2, а 13 людей від нього померли.

Станом на ранок 25 березня у світі офіційно зареєстрували 422 989 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, 18 915 смертей та 108 578 випадків, коли пацієнти успішно одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: