60,3% українців вважають, що саме Росія почала війну Донбасі. У 2019 році частка таких була меншою — 48,5%.

Про це йдеться в опитуванні, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» на замовлення «Детектор медіа».

Українців, які вважають Росію ініціатором війни, більше на заході країни (92%), а найменше — на сході (29%).

21,3% опитаних вважають, що війну почали «український уряд та олігархи». Частка таких респондентів найбільша на сході (44%), а найменша — на заході (2%). 

Ще 18,4% українців не визначилися.

Як рахували?

Опитування проводили з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України окрім анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчя до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нові дані порівняли з результати всеукраїнських соціологічних опитувань, які проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у лютому 2019 року на замовлення «Детектор Медіа».

Що думають українці

У серпні соціологи склали портрет середньостатистичного українця. Так Більшість українців називає Росію країною-агресором, вважає, що державною мовою в Україні має бути лише українська (але російська може вільно використовуватися), а також прагне інтеграції з Європейським Союзом і НАТО. А ще — дивляться телевізор і сидять у Facebook і Viber.

Поділитись: