Після запровадження карантину та обмежувальних заходів щодо протидії коронавірусу близько 21% українців, які мають роботу, постали перед труднощами — примусовими відпустками, затримкою зарплати чи звільненням.

Такі дані наводяться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 27-30 березня.

Так, опитаним запропонували обрати декілька варіантів відповіді на запитання, чи виникли у них складнощі на роботі після запровадження карантину. Так, 3% опитаних українців відповіли, що їм не виплатили зарплати, 12% опитаних поскаржилися, що їх відправили у неоплачувану відпустку. Ще 2% опитаних повідомили, що їх скоротили у зв’язку з карантином, а 6% погодилися на добровільне зниження зарплати.

Разом з тим, 79% опитаних українців, які мали роботу, повідомили, що карантин не завдав їм ніяких труднощів.

Опитування КМІС проводили шляхом телефонних інтерв’ю (методом САТІ). В опитуванні взяло участь 1500 українців, старших 18 років, які репрезентують регіональну, статеву та соціальну структуру населення України. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Напередодні група «Рейтинг» повідомляла, що близько 60% українців вистачить заощаджень лише на менш ніж 1 місяць, у разі, якщо вони втратять джерело доходу, а роботу втратило 4% українців, які її мали.

Поділитись: