65% українців не знають, коли відбудуться цьогорічні місцеві вибори. Водночас 69% зізнаються, що не знають, за якою системою вони голосуватимуть.

Про це свідчать дані соціологічного опитування групи «Рейтинг».

Так, на запитання, чи знають люди, коли відбудуть місцеві вибори, лише 35% відповіли: знаю, 25 жовтня. 43% опитаних не знали, або їм було важко відповісти. 19% відповіли, що десь у жовтні. А от 3% вважають, що знають, але назвали іншу дату та місяць. Про дату місцевих виборів знають переважно лише старші респонденти.

Водночас 69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають про це частково. Вищий рівень обізнаності про систему виборів також демонструють люди старшого віку. Натомість серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% взагалі нічого не знають про систему виборів. 

Фото:

«Рейтинг»

Опитування провели з 12 по 15 вересня 2020 року серед людей старше 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Загалом опитали 5000 респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,4%. 

А за якою системою проведуть місцеві вибори?

За чинним Виборчим кодексом, який запрацював з 1 січня 2020 року, місцеві вибори відбудуться за змішаною системою, залежно від кількості населення у населених пунктах. Депутатів обиратимуть:

  • в населених пунктах та ОТГ з кількістю виборців до 90 тисяч діятиме мажоритарна система. Обиратимуть депутатів відносною більшістю. 
  • в населених пунктах та ОТГ з кількістю виборців у понад 90 тисяч: пропорційна система з відкритими партійними списками.

На виборах сільських, селищних, міських голів також будуть застосовуватися дві різні виборчі системи, залежно від величини адміністративно-територіальних одиниць:

  • для виборів сільських, селищних, міських голів, а також старост: мажоритарна система відносної більшості з голосуванням в єдиному одномандатному окрузі;
  • для виборів міських голів у містах з кількістю виборців у понад 90 тисяч: мажоритарна система абсолютної більшості.
Поділитись: