«ОПОРА» заявила, що опитування в «Дії» про 8 березня відбулося всупереч постанові уряду. Мінцифри відповіли
Громадянська мережа «ОПОРА» заявила, що опитування в застосунку «Дія» про статус 8 березня відбулося з порушенням процедури, і, мовляв, мало б розпочатися на декілька тижнів пізніше. У Мінцифри заперечили, що було порушення постанови уряду.
Так, у лютому 2022 року уряд постановив, що органи влади можуть подавати уряду замовлення на опитування не пізніше ніж за місяць до його початку.
Водночас «ОПОРА» каже, що запит на опитування надіслали 27 лютого. Це зробило Міністерство культури та інформаційної політики за зверненням народної депутатки від «Слуги Народу» Марини Бардіної, а тому, мовляв, опитування в «Дії» могло розпочатися лише 27 березня.
Громадянська мережа зазначає, що Бардіна звернулася до Мінкульту ще 20 лютого. Тож якби цей запит опрацювали оперативніше, то опитування можна було б розпочати раніше, але все одно після 8 березня, йдеться у повідомленні.
Водночас насправді ж воно почалося з 28 лютого і тривало до 6 березня. «ОПОРА» нагадує, що це опитування організували на тлі появи у Верховній Раді законопроєкту, який пропонує скасувати низку офіційних державних вихідних, зокрема 8 березня.
Громадянська мережа заявила, що «Мінцифра не дотрималася затверджених термінів, а резонансна тема могла спричинити конфлікт у суспільстві».
Реакція Мінцифри
Доповнено о 23:15. У Міністерстві цифрової трансформації нам у коментарі зазначили, що опитування не порушувало постанову уряду.
«Дійсно, зазначеною постановою передбачено, що замовлення на проведення опитування в "Дії" подається за місяць до дати його старту. Такий термін свого часу було закладено, щоб мати час технічно реалізувати опитування, якщо вимоги до нього будуть складні. Але зазвичай технічна підготовка більшості опитувань займає кілька днів», — йдеться у повідомленні.
У відомстві додали, що нормами постанови передбачено, що організатор, яким виступає Мінцифри, може відмовити у проведенні опитування, якщо замовлення подано з порушенням вимог порядку. А втім, це не значить, що організатор має відмовити обов’язково.
«Тому в цьому випадку ми вирішили проводити опитування в "Дії" відповідно до норм чинної постанови через можливість організувати технічну реалізацію в запропоновані замовником терміни», — кажуть у міністерстві.
У Мінцифри пообіцяли, що для усунення «можливого двозначного сприйняття норм постанови», відомство протягом тижня підготує уточнювальні зміни до порядку проведення опитувань.
То які результати опитування?
Понад 1,3 мільйона користувачів проголосували за те, щоб залишити 8 березня вихідним. Ще більш як 703 тисячі користувачів підтримали те, щоб зробити 8 березня робочим днем. Водночас понад 110 тисяч українців не визначилися.
У Мінцифри зазначають, що це опитування стало наймасовішим серед усіх 11 голосувань, які були реалізовані в «Дії». У ньому взяли участь понад 2,1 мільйона українців.
Результати голосування врахують у парламенті перед ухваленням законопроєкту про 8 березня, стверджують у Мінцифри.
8 березня
В Україні в цю дату щорічно відзначають Міжнародний жіночий день, який є вихідним. У Верховній Раді 13 лютого зареєстрували законопроєкт, який пропонує скасувати святкові дні 8 березня, а також 1 та 9 травня, натомість замінити їх новими святами. Автори законопроєкту кажуть, що це свято встановив «окупаційний московський режим із метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок».
«Його (день — ред.) впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року», — йдеться в пояснювальній записці.
Водночас із 1977-го ООН назвала 8 березня Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. На сайті організації зазначено, що відзначання цього дня саме 8 березня тісно пов'язане з жіночим рухом під час Лютневої революції.
В Україні 8 березня відбувається Марш жінок, коли учасники й учасниці нагадують про важливість рівних прав. Декілька років поспіль учасники та учасниці маршу виступали за ратифікацію Стамбульської конвенції. 2022 року марш скасували через повномасштабне вторгнення росії.
Замість Міжнародного жіночого дня народні депутати пропонують 25 лютого відзначати День української жінки — у день народження письменниці Лесі Українки. А в березні святковим днем пропонують зробити 9 березня — день народження письменника Тараса Шевченка.
- Поділитися: