Увечері 26 січня невідомі скоїли напад на громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євгена Гурницького.

Як повідомляється на сайті організації, на активіста напали в під’їзді його будинку в Кропивницькому. Гурницький пов’язує напад із професійною діяльністю.

«Невідомі особи назвали мене по імені, я відгукнувся і потім мені завдали ушкодження в області правого ока. Невідомі особи втекли з місця події і не взяли жодну з моїх особистих речей. Цей випадок пов’язую з професійною діяльністю, оскільки останнім часом я фіксую порушення виборчого законодавства на території Кіровоградської області», — сказав він.

Гурницький зазначив, що звернувся до лікарні, а також написав заяву в поліцію. Активіст вже є заявником до поліції у справі щодо розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних на білбордах із зображенням одного із кандидатів у президенти.

Координаторка спостереження за виборами мережі ОПОРА на Кіровоградщині Зоя Лебідь наголосила, що організація розцінює цей напад як «тиск на спостереження».

«Представники ОПОРИ міста Кропивницький написали заяви у поліцію щодо розміщення білбордів без вихідних даних із зображенням кандидатів у Президенти Євгена Мураєва, Анатолія Гриценка, Валентина Наливайченка, Андрія Садового, Сергія Капліна», — нагадали в ОПОРІ.

У прес-службі Нацполіції повідомили, що вже зареєстрували 250 звернень щодо порушення виборчого законодавства. Правоохоронці склали понад 60 адміністративних протоколів та відкрили 5 кримінальних проваджень.

«Одне — по перешкоджанню журналістській діяльності, три — пов’язані з хуліганськими діями, і ще одне — підкуп виборців», — розповів заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич.

Раніше ОПОРА заявила у поліцію через рекламу кандидата у президенти Андрія Садового на Закарпатті.

На Херсонщині спостерігачі виявили незаконні білборди кандидатів в президенти.

Також ОПОРА повідомляла, що на Волині на зустріч з президентом Петром Порошенком людей привозили на автобусах.

Нагадаємо, в доповіді Amnesty International наголошується, що українська влада забуває про обіцянки покарати винних у нападі на активістів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile