У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України повідомили, що планують розпочати здавати вантажні вагони в оренду через систему «Prozorro.Продажі» з листопада 2018 року.

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України повідомили, що планують розпочати здавати вантажні вагони в оренду через систему «Prozorro.Продажі» з листопада 2018 року.

Про це йдеться у прес-релізі міністерства.

Зокрема, там планують виставити 5% всього рухомого вантажного складу Укрзалізниці.

«Це дозволить сформувати об’єктивну картину на попит нашого вагона з боку ринку й визначити збалансовану вартість вагона для клієнта. Запровадження цього прозорого механізму має зняти будь-які питання щодо реальної вартості перевезення та встановити конкурентну ціну на вагони товариства», — повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Укрзалізниці планують виставляти вільні місця у вантажних вагонах на відкриті аукціони Prozorro.

«Такі аукціони проводитимуться щодня. Стартова ціна лоту — ціна оренди одного вагону на добу. Кількість вагонів та діб, на які буде надаватись оренда будуть зазначатись в інформації про лот», — повідомляли в Мінекономіки раніше.

Також аналітики Bloomberg попереджали, що дефіцит вантажних вагонів в Україні може значно ускладнити експорт продукції у 2018 році.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile