Дефіцит вагонів може перешкодити українському експорту зернових — Bloomberg
Проблеми з залізничним товарним сполученням можуть завадити Україні вчасно та у повній мірі здійснити експорт зерна.
Проблеми з залізничним товарним сполученням можуть завадити Україні вчасно та у повній мірі здійснити експорт зерна.
Про це йдеться в аналітичному матеріалі Bloomberg.
Залізничними шляхами проводиться близько двох третин перевезень зернових від фермерів до основних торговельних портів України. Водночас більшість локомотивів та вагонів, задіяних у цих перевезеннях, виготовлені у 1980х.
«Без удосконалень перебої із залізничним транспортуванням ризикують погіршуватись», — зазначає Bloomberg. «Прибутки зернових трейдерів могли б бути на 30% вищими, якби не проблеми із залізницею».
Зазначається, Укрзалізниця цього року планує зосередитись на вдосконаленні локомотивного складу, щодо чого вже підписали контракт з американською «General Electric».
З наступного року компанія планує перейти до закупівлі нових вантажних вагонів.
Згідно з даними Bloomberg, через «бум» у вирощуванні зернових, обсяг українського зернового експорту може зрости на 70% до 2022 року.
«Зараз існує побоювання, що українські фермери зіткнуться з додатковими витратами на перевезення та зберігання зерна, що зробить його вартість непривабливою на світовому ринку», — йдеться у статті.
Наголошується, що це призведе до зменшення обсягу експорту зернових та дасть можливість Росії обігнати Україну за обсягом світових поставок.
Нагадаємо, на фоні рекордного врожаю пшениці Росія розпочала поставки пшениці до Ірану.
- Поділитися: