Слідство вважає причетним до організації замовного вбивства депутата Київської обласної ради В'ячеслава Соболєва, унаслідок якого загинув 3-річний син депутата, 25-річного уродженця РФ.

Зараз вирішується питання про оголошення його в міжнародний розшук, повідомляє пресслужба прокуратури міста Києва.

За версією слідства, росіянин залучив до злочину (в ролі виконавця) 20-річного колишнього учасника бойових дій на Донбасі, який мав досвід снайпера та з яким він познайомився в зоні проведення ООС на території Донецької області.

Під час особистої зустрічі в одному з ТРЦ Києва росіянин запропонував виконавцю вчинити вбивство депутата за грошову винагороду у розмірі 40 тисяч доларів. Останній погодився.

«Для реалізації плану організатор надав стрільцю інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адреси проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, зокрема оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства. Свої інструкції щодо організації злочину чоловік надавав виконавцю у месенджері Telegram, а сам напередодні вчинення злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі» — йдеться у повідомленні.

Водночас виконавець разом з іншим чоловіком, якого він залучив як співучасника, самостійно визначив місце для скоєння вбивства – майданчик біля ресторану в центрі Києва, де постійно з’являвся Соболєв. Увечері 1 грудня 2019 року, коли депутат разом з дружиною та 3-річним сином сіли в автомобіль, виконавець здійснив постріл, смертельно поранивши хлопчика.

 На підставі зібраних доказів прокуратура міста Києва погодила повідомлення 25-річному уродженцю Російської Федерації про підозру в організації вбивства на замовлення за ч. 2 ст. 15, п.11,12 ч.2 ст.115 КК України. Робота щодо встановлення замовника злочину триває

Нагадаємо, 1 грудня у Києві стріляли в автомобіль Range Rover, в якому перебував депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв з дружиною та трирічним сином. Куля влучила в дитину, хлопчик помер дорогою до лікарні. Очевидці заявили, що постріл був один.

2 грудня у Києві правоохоронці затримали підозрюваних у замаху на Соболєва та вбивстві його дитини. Міністр внутрішніх справ України підтвердив, що поліція затримала стрілка та його спільників. Це двоє юнаків 18 та 19 років.

У поліції є три основні версії злочину.

Поділитись: