УКРАЇНА

Особистість більшості людей не змінюється протягом 50 років — дослідження

20 серпня, 2018 16:00
УКРАЇНА/Особистість більшості людей не змінюється протягом 50 років — дослідження
Зберегти
Вигляд
Американські учені-психологи провели найдовше дослідження особистості, яке тривало 50 років.

Американські вчені-психологи провели найдовше дослідження особистості, яке тривало 50 років. За його результатами вдалося дійти висновків, що головні риси особистості людини протягом життя залишаються незмінними.

Роботу вчених опубліковано в журналі Journal of Personality and Social Psychology.

До цього дослідження у вчених не було відповіді на питання, як у довгостроковій перспективі еволюціонує особистість людини.

До вибірки вчених увійшли 1795 людей. Вивчати їх почали ще коли вони були підлітками. Психологи аналізували п’ять загальних критеріїв особистості, які є відносно незалежними: екстраверсія, доброзичливість, сумлінність (свідомість), невротизм і відкритість до досвіду.

Крім того, вчені намагалися дізнатися, чи впливає стать людини на зміни її особистості протягом життя.

Отже, психологи дійшли висновків, що особистісні риси людини пластичні, а зміни можуть накопичуватися протягом життя. В середньому, люди з віком стають більш доброзичливими та емоційно стабільними. Згідно з результатами, особистість більшості людей за 50 років залишилася стабільною. Водночас гендер на зміни особистості не впливає.

«Наші результати показують, що особистість залишається стабільна протягом життя, причому як на рівні окремих рис, так і на рівні особистісного профілю. Крім того, особистість пластична і з віком стає більш зрілою», — підсумували вчені у роботі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені запропонували вважати надмірну любов до селфі психічним захворюванням

Пов`язані новини