Учені запропонували вважати надмірну любов до селфі психічним захворюванням

У медичному журналі International Journal of Mental Health and Addiction опубліковані результати дослідження, автори якого припустили, що надмірна любов до селфі — повноцінне психічне захворювання.

У медичному журналі International Journal of Mental Health and Addiction опубліковані результати дослідження, автори якого припустили, що надмірна любов до селфі — повноцінне психічне захворювання.

Про це повідомляє Business Insider.

До таких висновків вони дійшли після вивчення поведінки кількох сотень людей, які погодилися пройти інтерв'ю з психологами.

Для опису розладу вчені використовували термін «селфітіс».

Типовий хворий «селфітісом» — це невпевнена у собі людина, яка гостро відчуває брак уваги. Вчені також виділили три стадії захворювання «селфітісом»: гранична стадія (зйомка щонайменше трьох селфі на день без обов'язкової публікації знімків в соцмережах); гостра стадія (публікація від трьох до п'яти селфі щодня); хронічна стадія (регулярна зйомка селфі і публікація від шести фотографій за день).

«Сподіваємося, що тепер, коли факт існування подібного захворювання, схоже, доведений, будуть проведені подальші дослідження. Вони допоможуть нам краще зрозуміти, як така нав'язлива поведінка виникає і що ми можемо зробити, щоб допомогти людям, які схильні до цього найбільше», — заявляють учені.

Дослідники також розповіли, що термін «селфітіс» — не їхня вигадка. У 2014 році його використовували у фейковій новині, яка широко розійшлася по медіа та соціальних мережах. У ній стверджувалося, що Американська психіатрична асоціація нібито офіційно визнала надмірну любов до селфі психічним захворюванням. Насправді ніякого дослідження з цього приводу не проводили. Однак вчені вирішили, що «селфітіс» — все ж найбільш вдала назва для описуваного розладу, і вирішили використовувати цей термін у своїй роботі.

У серпні на Київщині 17-річний хлопець загинув під час спроби зробити селфі на даху потяга.