Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення. Hromadske.doc зняло історію про те, як Савченко провела останній день на свободі.

Шоста ранку, квартира в багатоповерхівці. На кухні 80-річна мати Надії готує бутерброди. «Це ж треба було вийти й махати руками на весь світ, що вона хотіла підірвати і з гранатомету в купол стрельнути. Та це ж позорисько», — бідкається жінка й намазує масло на хліб.

Надворі сестри Савченко — Надія та Віра — вантажать речі до автомобіля Skoda. «Стільки їжі напакували, щоб не померла з голоду», — дратується Надія, заштовхуючи рюкзак до багажника. Віра сідає за кермо та вмикає музику. У салоні лунає «Меч Арея» гурту «Тінь сонця».

Біля Троєщинського ринку Віра шукає місце для паркування.

— Зараз відчиняємо вікно і я питаю: «Люди, де у вас тут гранати купити можна?» І всі попадають! Савченко за гранатами приїхала, — чи не вперше всміхається Надія.

Гранати — фрукти, а не вибухівку — все ж іде купувати Віра. Вона питає в продавця, чи має він 30 штук, той киває та починає вихваляти товар.

— Це азербайджанські, дуже смачні, для крові корисні.

Віра з усмішкою пояснює — хоче покласти їх у кошик і поставити в парламенті.

— Кажуть, що Надія Савченко носила в Раду гранати. От покажемо, які це були гранати…

 Дивіться відвертий фільм Богдана Кутєпова про останній день Надії Савченко на свободі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом

Поділитись: