У Житомирській області продовжують гасити пожежі, залишилися ще дві. Останній раз такі масштабні займання там були 24 роки тому.

Про це повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький.

«Нових загорянь у лісових масивах Житомирської області не зафіксовано… На сьогодні залишилися дві пожежі, які зараз ліквідовуються, там працює авіація. Великого задимлення вже немає», — написав він.

Заблоцький також уточнив, що Укргідрометцентр фіксував сильні шквальні вітри, яких не було останні 8 років. Вітер сягав 35 метрів за секунду, що сприяло швидкому поширенню вогню. 

Він також повідомив, що сьогодні, 19 квітня, разом з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, очільником МВС Арсеном Аваковим та секретарем РНБО Олексієм Даниловим облетіли над лісами Житомирщини.

Після цього провели нараду, на якій обговорили подальші дії з ліквідації пожеж на Житомирщині. Розробляють пропозиції для уряду стосовно системного вирішення питання протидії пожежам, зокрема, і в лісах.

Перед цим Міністерство внутрішніх справ заявило, що розглядає дві основні версії виникнення пожеж на Житомирщині: суховії та навмисний підпал.

Зранку 19 квітня повідомлялося, що на Житомирщині гасять окремі осередки тління трав'яного настилу, пеньків та деревини на території чотирьох лісових господарств (ДП «Овруцьке ЛГ», «Овруцьке СЛГ», «Словечанське ЛГ» та «Словечанський лісгосп АПК»). Там залишалося 9 осередків горіння, з яких 5 на той час локалізували.

Поділитись: