У Кабінеті міністрів України сподіваються опрацювати правки та пропозиції депутатів та підготувати остаточну версію бюджету на 2020 рік до початку листопада.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму недільному відеозверненні.

«Ми попрацюємо з цим проєктом (бюджету на 2020 рік — ред.) ще пару тижнів і до початку листопада маємо підготувати остаточну версію бюджету, яку ми запропонуємо парламенту», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що у проєкті бюджету до другого читання уряд відобразить остаточні показники, за якими буде жити України у 2019 році, зокрема соціальні стандарти (мінімальна зарплата та прожитковий мінімум), прогнозовані курси валют та темпи економічного зростання.

Також у найближчі тижні в уряді очікують на схвалення оновленого макроекономічного прогнозу на 2020 рік, який готує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Проєкт бюджету, який уряд виніс на перше читання Ради, було побудовано на весняному прогнозі Мінекономіки.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2020 рік у першому читанні. За нього проголосувало 255 депутатів.

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами в другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: