Білозерська об’єднана територіальна громада підписала договір про реалізацію прав оренди сільськогосподарської землі через електронний аукціон СЕТАМ (Система електронних торгів арештованим майном).

«Білозерська ОТГ стала першою в Україні, хто розпочав продаж переданих їм у користування прав оренди на землю. Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, які можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо», — повідомив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

Зазначається, що наразі в межах пілотного проекту з продажу прав оренди землі у СЕТАМ провели 200 успішних аукціонів на загальну суму 18,4 мільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 найдивніших лотів державного онлайн-аукціону СЕТАМ

Раніше повідомлялось, що через СЕТАМ планують продавати права оренди на сільськогосподарську землю.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

Поділитись: