Життя

ОТГ почали продавати права оренди на землю через електронні аукціони

СЕТАМ
Життя/ОТГ почали продавати права оренди на землю через електронні аукціони
Зберегти
Вигляд
Білозерська об’єднана територіальна громада підписала договір про реалізацію прав оренди сільськогосподарської землі через електронний аукціон СЕТАМ (Система електронних торгів арештованим майном).

«Білозерська ОТГ стала першою в Україні, хто розпочав продаж переданих їм у користування прав оренди на землю. Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, які можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо», — повідомив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

Зазначається, що наразі в межах пілотного проекту з продажу прав оренди землі у СЕТАМ провели 200 успішних аукціонів на загальну суму 18,4 мільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 найдивніших лотів державного онлайн-аукціону СЕТАМ

Раніше повідомлялось, що через СЕТАМ планують продавати права оренди на сільськогосподарську землю.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

Пов`язані новини