Оточення колишнього депутата від «БПП» Ігоря Кононенка та п'ятого президента України Петра Порошенка продало фірму з дозволом на видобуток газу в Полтавській області у 60 разів дорожче, ніж купило її у держави. Новим власником стала компанія Regal Petroleum, кінцевим бенефіціаром якої є позафракційний народний депутат Вадим Новинський.

Про це повідомляють журналісти-розслідувачі програми «Схеми: корупція в деталях».

Продана фірма називається «Аркона Газ-Енергія». Вона володіє спецдозволом на розробку та видобуток газу в Полтавській області.

Журналістське розслідування виявило, що фірма була пов’язана з людьми з оточення Ігоря Кононенка та Петра Порошенка, і в часи президентства останнього купила цей дозвіл у держави поза конкурсом і задешево — заплативши в бюджет менше ніж 4 мільйони гривень, хоча були інші претенденти, готові заплатили більше. Тепер Regal Petroleum купила цю фірму, основний актив якої — ліцензія, у колишніх власників у 60 разів дорожче, стверджують журналісти.

«Схеми» пишуть, що в компанії Regal Petroleum розповіли, що заплатять на неї загалом понад 240 мільйонів гривень.

Відповідно до офіційного реєстру, станом на 23 березня, власниками «Аркона Газ-Енергія» значилися: Ігор Мичко, Олександр Нещотний, Дмитро Волонець та Олег Ольховий.

Олег Ольховий, який мав найбільшу частку в компанії перед продажем, — це колишній директор спортивного клубу «5 елемент», який належить Петру Порошенку та Ігорю Кононенку.

Також у розслідуванні, опублікованому взимку 2018-го року, журналісти встановили, що до організації структурування цієї фірми мала стосунок дружина Олексія Маловацького – юриста з команди Петра Порошенка, члена Вищої ради правосуддя в часи його президентства.

Після розслідування «Схем», Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Державної служби геології та надр України під час видачі ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища в Полтавській області. Розслідування триває і досі, повідомили журналістам у пресслужбі НАБУ.

У пресслужбі Петра Порошенка заявили, що він «не мав і не має жодного відношення до цієї історії. Прив’язування за вуха його імені є маніпуляцією».

Ігор Кононенко свій зв’язок з фірмою «Аркона Газ-Енергія» також заперечує. «Не маю жодного відношення до цієї компанії», – повідомив він у коментарі «Схемам». При цьому він не приховує своє знайомство з одним із власників компанії – Олегом Ольховим, який очолював спорт-клуб «5 елемент» Порошенка та Кононенка.

«Олег працював директором клубу 14 років тому, чим він займався потім, я не цікавився», – написав Кононенко, переконують журналісти.

ТОВ «Аркона Газ-Енергія» володіє спеціальним дозволом, що передбачає геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, яке розташоване в Полтавський області. Спецдозвіл був виданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія» в травні 2017 року строком на 20 років. Право добувати газ на одному з найбільших родовищ Полтавської області коштувало фірмі всього 3,8 мільйона гривень.

Поділитись: