З дитячого табору «Орлятко» у Донецькій області станом на середину дня 18 липня з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 91 людину — 76 дітей та 15 дорослих.

З дитячого табору «Орлятко» у Донецькій області станом на середину дня 18 липня з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 91 людину — 76 дітей та 15 дорослих.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Лікарі встановили попередній діагноз постраждалих — «гострий гастроентероколіт».

За попередніми результатами епідрозслідування встановлено, що перший випадок захворювання зафіксували 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки захворювання почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей усіх загонів табору.

Фахівці відібрали зразки проб харчових продуктів, води, змиви з об’єктів довкілля та обстежили персонал закладу.

Під час обстеження харчоблоку фахівці виявили низку порушень санітарних норм. Зокрема, працівник медпункту допустив до роботи у харчоблоці співробітницю з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника (вона працювала 16-17 липня. Також у закладі прийняли на роботу працівників кухні без проходження медогляду.

У відомстві зазначили, що для харчування дітей використовували страви, які не входять в узгоджене Держпродспоживслужбою меню. Також встановлено, що у закладі незадовільно вели облік харчових продуктів; не дотримувалися товарного сусідства у холодильнику і температурних режимів зберігання продуктів, а працівники не дотримувалися вимог особистої гігієни. Матеріали щодо виявлених порушень направили до поліції.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області табір вирішили закрити з 18 липня.

Раніше повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що «Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» усіх відправили додому, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

Зранку 18 липня повідомлялося, що внаслідок харчового отруєння в дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині госпіталізували 84 людини. За фактом отруєння правоохоронці розпочали розслідування.

3 липня стало відомо, що у приватному дитячому оздоровчому таборі санаторного типу «Славутич» на Київщині отруїлися 12 дітей, 8-річна дівчинка впала у кому. 4 липня стан дівчинки, яка перебуває в комі після отруєння у таборі на Київщині, стабілізувався.

У Держспоживслужбі заявили, що діти отруїлися через прострочений йогурт.

Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за фактом отруєння 12 дітей.

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактом масового отруєння дітей у дитячому таборі «Славутич». 

Поділитись: