Життя / Здоров'я

Овець, які 2 тижні стояли в порту Одеси, вб'ють — Держспоживслужба

Держспоживслужба
Життя/Здоров'я/Овець, які 2 тижні стояли в порту Одеси, вб'ють — Держспоживслужба
Зберегти
Вигляд
Близько 300 овець, які два тижні стояли в порту біля Одеси через повернення Туреччиною, утилізують. У службі кажуть, що тварини можуть занести в Україну небезпечні інфекційні хвороби.

У службі вказують, що 6 жовтня тварини виїхали з України до Туреччини, а вже 12 — їх повернули назад. Офіційно Туреччина не надала жодної інформації про причину повернення овець.

Держспоживслужба зазначає, що після повернення до порту їх не можна тримати на території України через загрозу поширення інфекційних хвороб — «у Туреччині реєструють спалахи ящура, віспи овець та інші».

«В Україні діє заборона на ввезення з Туреччини сприятливих до вказаних захворювань живих тварин, продукції та сировини з них», — вказує Держспоживслужба.

25 жовтня перший заступник Держспоживслужби дав доручення супроводжувати тварин з морського порту біля Одеси до місця утилізації у Вінницькій області.

Тварини у вантажівці стояли у морському порту Чорноморська в Одеській області 2 тижні. Багато овець були у тяжкому стані, деякі померли.

Раніше одеський активість Валентин Ткачук повідомив Громадському, що розміри фури були недостатні для перевезення 300 овець. Він також розповів, що деякі вівці були вагітними і народили.

«Але через нестачу місця, новонароджених овець затоптали. Вівці помирали, їх ніхто не забирав з фури, почав розповсюджуватися сморід», — сказав Ткачук.

Більше про:
# тварини
# Одеса
Пов`язані новини