Фото: «Думская»
У морському порту Чорноморська в Одеській області 2 тижні стоїть вантажівка, у якій перебувають близько 300 овець: тварини у важкому стані, багато з них померли. Про це Громадському повідомили зоозахисники та місцеві активісти.

Місцева зоозахисниця Олена Соколова повідомила Громадському, що про ситуацію дізналась із соцмереж. «Відразу після цього наша команда зібрала їжу та воду для тварин, дівчата поїхали до порту, там їм зробили разовий пропуск і вони змогли погодувати та напоїти овець. Скільки конкретно там перебуває овець ми не знаємо. Також ми не знаємо скільки овець померло», — розповіла Соколова.

За її даними, 24 жовтня Чорноморську відбулося засідання комісії Чорноморської міськради. На ній вирішили нагодувати і напоїти овець, перевести їх у загін, утилізувати померлих овець. Але ми не маємо спеціального місця, куди їх можна утилізувати. 

Також у міськраді сказали, що чекають листа з Туреччини про те, що «вівці не інфіковані і вони не ступали там на землю».

За даними Одеської митниці, тварини ніхто не забрав, бо фірма-власник овець ще 3 жовтня здійснила митне оформлення живого товару до Туреччини, 6 жовтня «оформлених» овець відправили поромом до іноземної країни, однак там з невідомих причин прийняти тварин відмовились і через 2 дні відправили назад в Україну.

Валентин Ткачук, місцевий активіст, повідомив Громадському, що розміри фури недостатні для перевезення такої кількості овець. «Власниця овець була на місці. З її слів, вівці не виходили в Туреччині. Але якщо вони заїхали туди, то мали стати на карантин. Незрозуміло, був він чи ні. Розміри фури недостатні для перевезення такої кількості овець. Коли активісти приїхали на місце, водія на місці не було», — розповів Ткачук.

Він також розповів, що деякі вівці були вагітними і народили.

«Але через нестачу місця, новонароджених овець затоптали. Вівці помирали, їх ніхто не забирав з фури, почав розповсюджуватися сморід. У нас більше питань, ніж відповідей. Ми все ще не розуміємо, скільки офіційно зайшло овець на митний контроль, скільки померло, чому їх повернули з Туреччини і чи робили аналізи про те, чи здорові вівці?», — сказав активіст.

За даними видання «Думская», вівці належать компанії «Украніксар». Директорка фірми Олена Севинч розповіла журналістам, що чекає видачі дозволу на утилізацію тварин. За її словами, вона не може повернути тварин на власну ферму.

«Машина з вівцями, близько 300 голів племінних тварин, прибула 12 жовтня, в Туреччині від них з незрозумілих причин відмовилися, а тут місцеві санепідслужби заявили, що Туреччина є небезпечною з точки зору захворювань і пропустити вантаж вони не можуть. Написали запит до Києва, там відповіли — везіть назад в Туреччину. Написали знову до Києва, тепер чекаємо відповіді на запит про утилізацію абсолютно здорових тварин, які вмирають від голоду і зневоднення», — розповіла Севинч.

«Я живу в цій машині, перебуваю на території порту нелегально, мені навіть не видали перепустку. Тварини живуть на трупах своїх побратимів, навколо стоїть нестерпний сморід. Ми намагалися шлангами подавати воду, але кожнц із 300 тварин напоїти складно. Тобто їх можна тільки вбити і утилізувати, так як навіть повернути на власну ферму я не можу — мені це заборонено», — додала власниця тварин.

Поділитись: