Війна

Озброєна місія ОБСЄ має отримати контроль над кордоном з РФ на Донбасі – Порошенко

Війна/Озброєна місія ОБСЄ має отримати контроль над кордоном з РФ на Донбасі – Порошенко
Зберегти
Вигляд

До проведення місцевих виборів на Донбасі озброєна місія ОБСЄ повинна отримати контроль над неконтрольованою Україною ділянкою кордону з РФ.

Про це розказав президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, передає прес-служба адміністрації голови держави.

«Я зазначив, що кількість зброї і військової техніки, яку Росія продовжує постачати через неконтрольований ділянку україно-російського кордону, сьогодні досягла межі: коли кількість танків, артилерійських систем, бронетранспортерів, систем залпового вогню на окупованій території перевищує кількість озброєння Бундесверу. І саме тому на першому етапі, тобто етапі до виборів, ми повинні отримати контроль над кордоном з боку збройної місії ОБСЄ», – сказав він.

За словами президента, це чітко записано в Мінських угодах і українська сторона на цьому завжди наполягала.

«На другий день після виборів ми повинні забезпечити взяття під контроль українськими військовими кордону. Це вже зараз є в Мінську і це повинно бути вказано в «дорожній карті» з чіткою датою і чіткою відповідальністю», – додав Порошенко.

Раніше на засіданні «нормандської четвірки» було досягнуто домовленостей про розширення місії ОБСЄ на Донбасі та створення «дорожньої карти», яка передбачає послідовність дій щодо впровадження Мінських угод та гарантії їхнього виконання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори на Донбасі, місія ОБСЄ, амністія: три гарячі питання Мінського процесу

Пов`язані новини