Палеонтологи знайшли у Перу скам'янілість 43-річної істоти з чотирма перетинчастими лапами, яка, імовірно, є предком стародавнього кита. Вчені вважають, що 4-метрове тіло морського ссавця було пристосоване для плавання і прогулянок по суші.

На думку науковців, кит з чотирма кінцівками був здатний мешкати на суші, адже його ноги могли витримати його вагу, також він мав сильно розвинутий хвіст. Зовні тварина була схожа на видру або бобра.

Дослідники вважають, що відкриття може пролити світло на еволюцію китів та їхнє поширення.

«Це найповніший зразок чотириногого кита, коли-небудь виявлений за межами Індії і Пакистану», — сказав співавтор дослідження, вчений бельгійського Королівського інституту природних наук доктор Олів'є Ламбер.

Стародавнього кита знайшли у морських відкладеннях на відстані одного кілометра від тихоокеанського узбережжя Перу, поряд з місцевістю Playa Media Luna.

На думку науковців, кити як такі вперше з'явилися у Південній Азії близько 50 мільйонів років тому.

В еволюції їхні тіла стали краще пристосовані до води, тому вони мігрували далі до узбережжя Північної Африки і Північної Америки.

Скам'янілості напівводних китів також були нещодавно виявлені в Західній Африці. Останнє відкриття показує, що цим китам вдалося проплисти звідти у Південну Америку принаймні 43 мільйони років тому.

«Кити еволюціонували від дрібних копитних ссавців до блакитного кита, який існує сьогодні. Цікаво подивитися, як вони підкорили океани», — сказав Тревіс Парк, дослідник стародавніх китів в Музеї природної історії в Лондоні.

Наголошується, що міжнародна команда палеонтологів з Перу, Франції, Італії, Нідерландів і Бельгії віднайшла схожі скам'янілості також у 2011 році. Вони назвали істоту Peregocetus pacificus, що означає «мандрівний кит, який досяг Тихого океану». 

Раніше ми писали, що в Австралії чоловік знайшов зуб акули, яка вимерла 25 млн років тому.

Поділитись: