УКРАЇНА

Пам'ятник воїнам УПА в польських Грушовичах відновлять, якщо там виявлять поховання

17 квітня, 2018 15:52
УКРАЇНА/Пам'ятник воїнам УПА в польських Грушовичах відновлять, якщо там виявлять поховання
Зберегти
Вигляд
Український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання.

Український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання.

Про це на брифінгу «Укрінформу» заявив Посол Польщі в Україні Ян Пєкло. 

«Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи у Грушовичах, де місцева влада розібрала нелегальний памятник УПА. Якщо там будуть виявлені людські останки, то могила буде відновлена», — сказав посол.

Також посол зауважив, що торік на території Польщі після Грушович не було жодного випадку знищення чи демонтажу українського памятника.

Нагадаємо, інцидент з демонтажем українського пам'ятника воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля стався 26 квітня 2017 року. У Міністерстві культури і національної спадщини Польщі заявили, що знесення пам'ятника було законним, оскільки він був побудований з порушенням законодавства, без дозволів місцевої влади.

У відповідь Український інститут національної пам'яті призупинив пошуково-ексгумаційні роботи на польських меморіальних об'єктах в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною

Пов`язані новини