УКРАЇНА

Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною

12 квітня, 2018 15:22
УКРАЇНА/Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною
Зберегти
Вигляд
Голова Інститут нацпам'яті Польщі Ярослав Шарек висунув умови за яких можливе відновлення співпраці з Інститутом національної пам'яті України.

Голова Інститут нацпам'яті Польщі Ярослав Шарек висунув умови за яких можливе відновлення співпраці з Інститутом національної пам'яті України. 

Про це повідомляє «Польське Радіо».

Голова ІНП Польщі вважає, що співпраця можлива насамперед після відновлення пошуків останків польських солдатів, котрі спочивають на терені сучасної України.

Мова йде про солдатів, котрі загинули на колишніх польських землях у 1939 році, а також легіонерів, котрі спочивають в районі села Костюхнівка Волинської області.

Також Шарек заявив, що ІНП готовий відновити діяльність Польсько-українського форуму та проводити зустрічі з українськими вченими, але тільки після публікації наукових робіт, які раніше були презентовані в рамках форуму.

«Проте ми дотепер не отримали від української сторони текстів українських авторів, хоча ми можемо їх надрукувати», — сказав голова Інститут нацпам’яті Польщі.

Раніше глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна дозволить ексгумацію поляків у разі згоди Польщі на легалізацію українських пам'ятників.

Пізніше у Порошенка повідомили, що Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого 2018-го підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Ухвалення цього закону викликало невдоволення в Україні. Також закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’ятіУкраїні чекати не слід — аналітики

Пов`язані новини