Працівники компанії Facebook відкрито висловилися проти рішення не видаляти пост президента США Дональда Трампа, який інша соцмережа — Twitter — приховала як такий, що «звеличує насилля».

Про це повідомляє BBC.

Нагадаємо, в пості Трамп назвав протестувальників «бандитами» й написав: «Коли починається мародерство — починається стрілянина». Остання фраза має історичне расистське підґрунтя: в 1967 році її використав глава поліції Маямі Волтер Гедлі, виправдовуючи застосування сили проти чорношкірих американців.

Керівник Facebook Марк Цукерберг пояснив, що соцмережа не приховуватиме й не видалятиме цей пост, оскільки «люди мають самостійно» дати йому оцінку, а «відповідальність щодо людей при владі може настати лише тоді, коли їхні слова аналізують відкрито».

Це рішення розкритикували працівники Facebook. Дехто з них сказав, що йому «соромно», пише BBC. Окремі співробітники компанії організували віртуальний протест: розсилають повідомлення про те, чому вони не підтримують позицію Цукерберга.

«Я цілковито не погоджуюсь із цим (рішенням Facebook не видаляти пост Трампа — ред.)… Мовчання дорівнює потаканню», — заявила інженерка програмного забезпечення Лорен Тан.

«Я працюю у Facebook і не пишаюся тим, який вигляд ми маємо. Більшість колег, із якими спілкувався, думає так само. Ми заявляємо про себе відкрито», — написав у Twitter інший працівник Facebook Джейсон Тоф.

Раніше працівники компанії також говорили про свою незгоду з рішенням залишити пост Трампа і непублічно — через корпоративну мережу зв’язку.

Після віртуального протесту працівників Facebook Марк Цукерберг заявив, що компанія пожертвує 10 мільйонів доларів на боротьбу з нерівністю й расизмом.

«Ми працюємо з нашими радниками-правозахисниками й співробітниками, аби визначити місцеві й загальноамериканські організації, які можуть зараз найбільш дієво витратити ці кошти», — додав він.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли той говорив, що не може дихати.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів у місті проти неправомірних дій поліції.
  • Перед цим в інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить «я задихаюся», а поліцейський тримає коліно в нього на шиї. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства відносно темношкірого населення США.
  • За останніми даними, автомобіль Флойда зупинили поліцейські через виклик про використання фальшивих банкнот.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: