52-річний шахтар із Танзанії Санініу Лайзер, який у червні отримав від уряду 3,4 мільйона доларів за знайдені шматки дорогоцінного каменю танзаніту, зміг повторити це вдруге. Про це повідомляє BBC.

Лайзеру вдалося знайти шматок танзаніту вагою в 6,33 кілограма. Його вартість наразі встановлюють фахівці, після чого шахтареві виплатять винагороду.

Чоловік має чотирьох дружин (у Танзанії це дозволено) та понад 30 дітей. Раніше він говорив, що планує частину отриманих грошей витратити на будівництво школи й торгового центру біля свого будинку, а також навчити дітей підприємництву.

У червні шахтар видобув два шматки танзаніту вагою у 9,2 та 5,8 кг — це найбільші знахідки за всю історію видобутку каменю. Тоді уряд заплатив Лайзеру 3,4 мільйона доларів за камені.

  • Танзаніт — один із найрідкісніших каменів на планеті. Його можна знайти лише на півночі Танзанії. Вартість танзаніту залежить від його рідкісності: чим чіткіший та прозоріший колір, тим він дорожчий. Камінь буває з відтінком зеленого, червоного, фіолетового та синього.
  • Уперше танзаніт знайшли у 1966 році, з того часу використовують у виробництві прикрас. Найбільшої популярності камінь здобув після рекламної кампанії ювелірної фірми Tiffany.
Поділитись: