Папа Римський Франциск відвідав японські міста Хіросіма та Нагасакі, які в серпні 1945 року постраждали від ядерних бомбардувань США. Він звернувся до держав світу із закликом відмовитися від ядерної зброї.

Про це повідомляє Associated Press.

Свою промову Франциск виголосив перед жителями міст, які пережили вибух атомної бомби наприкінці Другої світової війни. У ній він засудив поступовий занепад системи обмеження ядерних озброєнь та відкинув доктрину стримування, яку близько трьох десятиліть підтримувала католицька церква.

До 2017 року офіційна позиція Святого Престолу полягала в тому, що ядерне стримування може бути морально прийнятним на певний час, якщо воно сприяло досягненню взаємного та гарантованого ядерного роззброєння. Нині ж, після офіційного засудження Франциска, Ватикан стверджує, що доктрина ядерного стримування призвела до патової ситуації, за якої держави не відмовляються від своїх ядерних арсеналів, а система контролю над ними занепадає.

«Використання атомної енергії для цілей війни є аморальним. І володіння (атомною — ред.) зброєю є також аморальним», — сказав Папа.

Він також назвав використання такої зброї «образою небес».

«У світі, де мільйони дітей і сімей живуть у нелюдських умовах, гроші, що розтринькуються і прибутки, що здобуваються внаслідок виробництва, оновлення, підтримання і продажу ще більш руйнівної зброї, є кричущою образою, зверненою до небес», — наголосив він.

Атомні бомби були скинуті на Хіросіму та Нагасакі 6 і 9 серпня 1945 року відповідно. Кількість жертв оцінюють у понад 200 тисяч.

Папа перебуватиме з візитом у Японії протягом трьох днів. Це перший візит глави католицької церкви до країни за останні 38 років, повідомляє ВВС. Символічність візитку Франциска також полягає в тому, що в Нагасакі в середині XVII століття зародився рух так званих «таємних християн» — прибічників релігії, яка тоді була заборонена в Японії.

Нині серед японців налічується близько 536 тисяч католиків, що складає менш ніж 0,5% від усього населення країни.

Нагадаємо, раніше Папа Римський закликав країни світу відмовитися від викопного палива.

Поділитись: