Світ

Папа Римський: Я присоромлений нездатністю церкви боротися з сексуальним насильством

25 серпня, 2018 21:12
Світ/Папа Римський: Я присоромлений нездатністю церкви боротися з сексуальним насильством
Зберегти
Вигляд
Папа Римський Франциск заявив, що присоромлений нездатністю Римо-католицької церкви боротися з сексуальним насильством з боку духовенства.

Папа Римський Франциск заявив, що присоромлений нездатністю Римо-католицької церкви боротися з сексуальним насильством з боку духовенства.

Про це він заявив під час візиту до Ірландії. Це перша за останні 39 років поїздка Папи в цю країну.

«Неспроможність церковної влади — єпископів, священиків та інших — адекватно боротися з цими злочинами справедливо породжувало обурення. І зараз це залишається джерелом болю і сорому для католицької громади», — сказав Папа Римський.

Раніше прем’єр-міністр Ірландії звернувся до Папи Франциска, аби той вжив заходів для припинення випадків сексуального насильства, жертвами якого стають діти.

«Я не можу не визнати скандал, який в Іранландії спричинило насильство молодих людей членами церкви, які покладали на себе відповідальність за їхній захист та освіту», — додав Папа Франциск.

Очікується, що під час свого візиту до країни Папа Римський зустрінеться з жертвами домагань з боку священиків. Його візит збігається з 9-ю Всесвітньою зустріччю сімей — традиційним форумом Римо-католицької церкви.

Як повідомляє DW, в Ірландії за останні 10 років стало відомо про тисячі випадків сексуального насильства дітей з боку священиків.

Раніше розслідування у США показало, що понад тисяча неповнолітніх у церкві стали жертвами домагань близько 300 священиків.

Папа Римський опублікував  послання, у якому попросив вибачення від імені Римсько-католицької церкви за гріхи священиків.

У лютому 2018 року у Ватикані відновила роботу комісія з боротьби з сексуальним насильством у духовенстві. 

Нагадаємо, католицька церква Австралії виплатила жертвам сексуального насильства з боку священиків компенсацію в сумі 213 млн доларів за підсумками розслідування королівської комісії, яке почалося в 2013 році.

Пов`язані новини