ENRU

У Києві понад 4 тисячі військових пройшли святковим парадом до Дня Незалежності

У Києві до Дня Незалежності відбувся військовий парад, в якому взяли участь понад 4 тисячі військовослужбовців, з них більше тисячі учасників бойових дій на Донбасі.

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Також у параді взяли участь понад 200 військовослужбовців з країн НАТО та 9 міністрів оборони країн Альянсу, в тому числі глава Пентагону Джеймс Меттіс.

Фото: Адміністрація президента

Президент Петро Порошенко під час виступу на Майдані заявив, що 26 рік Незалежності для України став «особливим» та «щедрим» на кілька подій. Зокрема, завершення підписання Угоди про асоціацію та «безвіз».

«На 26 році незалежності ми успішно завершили боротьбу за ратифікацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Щоб заблокувати цей процес, Москва доклала ще більше зусиль, ніж свого часу до зриву підписання самого договору», — заявив він.

«Є така приказка: собаки брешуть, вітер віє, а караван іде. Дорога у нас одна: широкий євроатлантичний автобан, який іде до членства  в ЄС і НАТО», — сказав Порошенко.

«Менш за все  Росія хоче успішної України. Вона взагалі ніякої України не сприймає. І тому в кремлівських «лабораторіях» то «Новоросію» вигадують, то, наприклад, зовсім недавно проголосили «Малоросію». Ну що на це скажеш? «Нехай собі як знають божеволіють, конають — а нам своє робить», — зазначив глава держави.

Порошенко зазначив, що, хоча це цитата радянізованого поета Павла Тичини, вона цілком годиться в якості відповіді росіянам.

«У нас немає ніяких сумнівів, що, незважаючи на всі труднощі, Україна буде успішною. Успішними будуть українці. Незалежність дала шанс, якого ми не можемо втратити. Будемо дивитися в майбутнє і йти вперед», — додав Порошенко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші танки «Оплот» надійдуть до Збройних сил уже у 2017 році — президент. 

Цього року парад відбувається без урочистого проходження військової техніки. Разом з тим, на Хрещатику між Майданом Незалежності та Європейською площею проходить виставка нового і модернізованого озброєння і військової техніки, на якій представлено 70 зразків озброєнь.

24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР схвалила Акт проголошення незалежності України, за який в грудні 1991 року проголосували на Всеукраїнському референдумі. 16 липня 1990 року, ВР УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #ПлануйУкраїну — проект Громадського, в якому активні громадяни розповідають, яку країну вони планують, в якій Україні хочуть жити

Підписуйтесь на наш канал у Telegram