Юридична компанія AVELLUM заперечує, що корпорація «Рошен» намагалася уникнути оподаткування через офшори, та наголосили, що матеріали розслідування мають маніпулятивний характер.

Юридична компанія AVELLUM заперечує, що корпорація «Рошен» намагалася уникнути оподаткування через офшори, й наголосили, що матеріали розслідування мають маніпулятивний характер.

Про це йдеться в заяві юристів, оприлюдненій у відповідь на серію матеріалів «Слідство:Інфо», в яких наводиться інформація про AVELLUM і їхню співпрацю з юридичною фірмою Appleby, що займається реєстрацією офшорів, а також надають послуги з податкового планування й корпоративного управління.

«На нашу думку, матеріали містять маніпулятивні дані, не підтверджені фактами, й не наводять об’єктивного відображення позиції фірми, викладеної у відповідь на запит «Слідства:Інфо», — зазначають юристи.

У заяві компанія AVELLUM пише, що «першочерговою задачею для розроблення міжнародної холдингової структури для корпорації «Рошен» було забезпечення продажу корпорації в разі, якщо це буде можливо, відповідно до комерційних умов. І саме тому розроблена  структура, що обговорювалася з Appleby, має ознаки підготовки корпорації «Рошен» до продажу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райські документи»: податкові лазівки королеви Єлизавети, людей Трампа та українських політиків

«Окремі способи продажу корпорації «Рошен», які розглядалися, не могли бути здійснені без міжнародної холдингової структури. Ідеться про здійснення первинного публічного розміщення акцій (IPO) корпорації «Рошен» на іноземній біржі або продаж міжнародній публічній корпорації. Ураховуючи розмір транзакції, саме такі способи були найбільш імовірними».

«Ми наголошуємо, що міжнародна холдингова структура, розроблена для здійснення операції з продажу корпорації «Рошен», повинна була забезпечити уникнення подвійного оподаткування, щоб усі податки повною мірою сплатили саме в Україні, а не за кордоном. У разі продажу корпорації Рошен, усі кошти були б  перераховані кінцевому власникові в Україні, задекларовані та з них сплатили б усі податки», — зазначається в заяві. 

Юристи також наголосили на тому, що, оскільки продати корпорацію «Рошен» було неможливо через комерційні обставини, її передали у «сліпий траст» відповідно до міжнародних стандартів », а  управляючий підтвердив, що траст відповідає міжнародним стандартам.

«У зв’язку з передачею корпорації Рошен у довірче управління міжнародній банківській групі Rothschild, Петро Порошенко не має повноважень на здійснення контролю за процесом пошуку покупців чи переговорним процесом щодо продажу корпорації «Рошен» чи будь-яких її частин. Зазначене питання повністю належить до компетенції та повноважень Rothschild».

Юридична компанія також назвала юудь-які повідомленні про порушення валютного законодавства чи перерахування готівкових коштів з України при створенні міжнародної холдингової структури «безпідставними домислами». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

Нагадаємо, представниця президента Петра Порошенка у парламенті Ірина Луценко відкинула звинувачення на його адресу у спробі мінімізувати податки під час передачі «Рошен» до «сліпого трасту».

У неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Журналісти на основі аналізу документів дійшли висновку, що створення президентом Порошенком офшорної структури корпорації «Roshen» у 2014 році мало на меті мінімізацію податків, а не передачу корпорації у сліпий траст.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: