УКРАЇНА

Рада не підтримала реформу управління державними банками

20 березня, 2018 14:46
УКРАЇНА/Рада не підтримала реформу управління державними банками
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада не підтримала урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками».

Верховна Рада не підтримала урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками».

За відповідний законопроект проголосували 190 народних депутати.

Пропонувалося створення у державних банках незалежної наглядової ради, яка б складалась з 7 членів: двох представників влади та трьох незалежних членів.

Крім цього, законопроектом пропонувалось створення конкурсної комісії для обрання членів наглядових рад.

До її складу пропонували включити трьох представників уряду та трьох представників президента.

У законопроекті також визначили перелік критеріїв, яким мають відповідати як незалежні директори, так і представники держави.

Представляючи законопроект в Раді, міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що ухвалення даного закону необхідне для запровадження корпоративного управління державними банками в Україні.

«Цим законопроектом запропоновано переглянути принципи і механізми корпоративного управління державними банками, привести їх у відповідність до найкращих міжнародних стандартів шляхом створення ізольованої від політичного впливу системи управління державними банками через наглядові ради, більшість в яких будуть складати незалежні члени», — зазначив Данилюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з державними банками?

Раніше повідомлялось, що Мінфін планує приватизувати всі 4 державні банки до 2022 року.

Більше про:
# банки
# уряд
Пов`язані новини