Політика

Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президентці

9 грудня, 2016 09:32
Політика/Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президентці
Зберегти
Вигляд
За імпічмент президентці країни Пак Кін Хе проголосували 234 депутати з 300. Виконувати обов'язки глави держави буде прем'єр-міністр країни Хван Ге Ан.

Парламент Південної Кореї проголосував за запуск процедури імпічменту президентці країни Пак Кін Хе.

Таємне голосування пройшло на засіданні 9 грудня, передає Yonhap.

За імпічмент проголосували 234 депутати з 300. Для затвердження імпічменту потрібно було не менше 200 голосів.

Виконувати обов'язки глави держави до рішення Конституційного суду щодо імпічменту буде прем'єр-міністр країни Хван Ге Ан. Президентка має передати повноваження прем'єр-міністру відразу ж після отримання офіційного документа від Національних зборів.

Очікується, що розгляд питання в суді може зайняти до півроку, оскільки на думку експертів малоймовірно, щоб суд ухвалив рішення до березня 2017 року, беручи до уваги складність питання.

Раніше повідомлялось, що президентка Південної Кореї хоче піти у відставку добровільно.

Перед цим у парламенті Південної Кореї набралося достатньо голосів, щоб оголосити імпічмент президентці країни Пак Кін Хе.

Прокуратура Південної Кореї вже затримала колишнього радника в рамках розслідування скандалу із президенткою Пак Кін Хе, до якого вважається причетною її подруга Цой Сун Сіль.

Цой Сун Сіль підозрюють у спробах за гроші впливати на рішення президентки. Її також затримали, оскільки є побоювання, що вона може втекти з країни.

Пов`язані новини