Парламент Португалії підтримав легалізацію евтаназії в країні

Парламент Португалії ухвалив закон, який дозволяє в країні евтаназію невиліковно хворих.

Про це повідомляє Reuters.

«За» проголосували 136 депутатів, проти — 78. Тепер документ має підписати президент Марселу Ребелу де Соуза. Як зазначає видання, він є консерватором, проте обіцяв, що поважатиме думку парламенту.

Закон дозволяє евтаназію людям від 18 років, які невиліковно хворі або страждають від «тривалого» та «нестерпного» болю. Право на евтаназію матимуть лише громадяни Португалії та резиденти — це зробили, щоби люди з інших країн не їхали до Португалії по смертельну ін’єкцію.

Опозиція, яка не підтримала закон, апелювала до того, що він не на часі, бо внаслідок пандемії у багатьох португальців виник «великий страх, пов’язаний із проблемами життя та смерті». А дві організації, що опікуються будинками для літніх людей, написали парламенту листа, у якому заявили, що люди в цих закладах також сильно постраждали від пандемії і такий закон є «неповагою до них».

Водночас депутатка Інес Реал від партії «Люди-тварини-природа» заявила, що нечесно звалювати все на пандемію і плутати смерті, пов’язані з коронавірусом, та евтаназію для тих, хто страждає.

«Цим голосуванням парламент додав гідності нашій демократії», — сказав депутат Хосе Мануель Пуреза. Він назвав голосування «демократичною відповіддю на фундаменталізм і страх».

Як зазначає AFP, католицька церква, яка є панівною релігійною силою в Португалії, проводила кампанію з вимогою винести на референдум питання евтаназії. Сама церква, як заведено, виступає проти закону.

Наприклад, нещодавно нижня палата парламенту сусідньої Іспанії також підтримала законопроєкт про легалізацію евтаназії, водночас католицька церква країни виступає категорично проти.

Португалія та Іспанія можуть стати четвертою та п'ятою країнами в Європі, де легалізована евтаназія. Крім цього, у деяких інших країнах є дозвіл на відмову від лікування, а десь евтаназію декриміналізували, як, наприклад, нещодавно зробили в Австрії.