Світ

Парламент Румунії не підтримав законопроект про автономію угорців-секеїв

12 квітня, 2018 19:02
Світ/Парламент Румунії не підтримав законопроект про автономію угорців-секеїв
Зберегти
Вигляд
Нижня палата депутатів Румунії не підтримала законопроект, який надавав автономію Секейському краю населеному переважно угорцями.

Нижня палата депутатів Румунії не підтримала законопроект, який надавав автономію Секейському краю населеному переважно угорцями.

Про це повідомляє Romania-Insider.

Згідно з доповіддю Комісії з питань державного управління в Палаті депутатів, «законопроект спрямований на створення окремого державного утворення паралельно з румунською унітарною національною державою».

«Автономія не означає відокремлення, не означає зазіхання на цілість Румунії», — заявив депутат парламенту Румунії Кодорі Аттіла.

Зазначається, що законопроект, ініційований Демократичним союзом угорців у Румунії повинен був надати автономії Секейському краю, об'єднанню трьох провінцій населених переважно угорцями. 

Згідно законопроекту Секейський край мав отримати власну конституцію яка б наділила його правосуб'єктністю в румунській державі. Також законопроект передбачав створення в Секейському краї окремої автономної адміністративної одиниці зі своїми органами влади та офіційним функціонуванням угорької мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сусідство двох швидкостей майбутнє Східного партнерства

Раніше румунський прем’єр Міхай Тудосе  щодо прагнень автономії угорської етнічної меншини секеїв заявив, що «якщо прапор секеїв висітиме на румунських інституціях, вони (секеї) всі висітимуть поруч із ним». В свою чергу офіційний Будапешт викликав румунського посла для пояснень.

 

Пов`язані новини