Життя

«Вони висітимуть поруч зі своїм прапором»: слова румунського прем’єра обурили Будапешт

13 січня, 2018 16:47
Життя/«Вони висітимуть поруч зі своїм прапором»: слова румунського прем’єра обурили Будапешт
Зберегти
Вигляд
У Румунії нараховують близько 1,2 мільйони етнічних угорців, секеїв серед них близько 700 тисяч.

Між Угорщиною та Румунією розгорівся дипломатичний скандал: румунський прем’єр Міхай Тудосе різко висловився щодо прагнень автономії угорської етнічної меншини секеїв — і це обурило Будапешт.

В ефірі телеканалу Realitatea TV Тудосе заявив, що «якщо прапор секеїв висітиме на румунських інституціях, вони (секеї) всі висітимуть поруч із ним», повідомляє Associated Press.

Причиною цього стали вимоги представників угорських нацменшин Румунії щодо автономії для Секейської землі, яка територіально розташовується у східній Трансильванії.

В Угорщині миттєво відреагували на слова румунського прем’єра. Міністр закордонних справ країни Петер Сійярто заявив, що «це абсолютно неприйнятно і негідно Європи та її цінностей у 21 столітті».

Міністр додав: «Поза всяким сумнівом, останні слова румунського прем'єра по суті є погрозою страти етнічної спільноти та її представників».

Крім цього, в МЗС Угорщини викликали румунського посла для пояснень.

Своєю чергою, румунська сторона заперечує, що Тудосе мав на увазі страчення національних меншин, і стверджує, що відбулося непорозуміння.

В Румунії нараховують близько 1,2 мільйони етнічних угорців, секеїв серед них близько 700 тисяч. Здебільшого вони проживають у трьох адміністративних повітах країни: Харгіта, Ковасна та Муреш. З початку 90-х років секеї активізували свій рух за автономію в складі унітарної Румунії.

Зі своєї сторони, уряд країни відмовляється вести будь-які діалоги про автономію і стверджує, що це неможливо.

Пов`язані новини