Парламент Туреччини в середу, 29 липня, ухвалив закон, який посилює урядовий контроль над турецьким сегментом соцмереж. Про це повідомляє Al-Jazeera.

Закон передбачає, що кожна компанія, соцмережею якої користується в Туреччині, повинна мати своє юридичне представництво в країні. На такі представництва поширюватиметься дія турецького законодавства й судів, зокрема щодо видалення контенту.

Закон передбачає блокування реклами в соцмережах чи обмеження трафіку до 90% в разі недотримання такими представництвами законів Туреччини. Їх також можуть оштрафувати. Соцмережі також зобов’язують зберігати дані про турецьких користувачів лише на території Туреччини.

Речник турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана перед прийняттям закону заявив, що він не встановлює цензуру, а лише впорядковує комерційні та юридичні відносини держави й соцмереж.

Утім закон розкритикували правозахисники. Речник Комісії ООН з прав людини заявив, що він «надасть державі потужні засоби для втілення ще більшого контролю над ЗМІ в країні».

  • На початку липня Ердоган закликав до посилення урядового контролю над соціальними мережами. Таку заяву він зробив після того, як під постом його доньки й зятя у Twitter про народження в них дитини їх почали всіляко ображати.
  • За першу половину 2019 року Туреччина надіслала найбільше запитів до Twitter із вимогою видалити контент — понад шість тисяч, зазначає Al-Jazeera.
Поділитись: