Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав до посилення урядового контролю над соціальними мережами. Таку заяву він зробив після того, як під постом його доньки й зятя у Twitter про народження в них дитини їх почали всіляко ображати.

Про це повідомляє Al-Jazeera.

«Ви розумієте, чому ми проти соцмереж, як-от YouTube, Twitter, Netflix? Аби викорінити цю аморальщину», — заявив Ердоган під час відеоконференції з очільниками регіональних осередків владної партії «Справедливість і розвиток» (АКР).

Ердоган також оголосив про розробку урядом Туреччини законопроєкту, який зобов’яже компанії, що володіють соцмережами, створити юридичне представництво в країні. Це також означатиме, що вони будуть зобов’язані сплачувати турецькому уряду податки й виконувати рішення турецьких судів.

Як зазначає Al-Jazeera, приводом до обурення Ердогана став інцидент із його донькою Есрою та зятем Берат Албаяком, який водночас є міністром фінансів Туреччини. У Twitter пара оголосила про народження четвертої дитини, після чого в коментарях дописувачі почали в грубій формі цікавитися її батьківством.

«На нас і раніше так нападали. І нестача нагляду над цими платформами (соцмережами — ред.) зіграла свою роль у зростанні такого штибу аморальної поведінки. Ці платформи не підходять цій країні. Їх треба заборонити, взяти під контроль», — заявив турецький президент.

Як зазначає Al-Jazeera, це не вперше Ердоган та його уряд виступають проти соцмереж. Раніше на Twitter та інші подібні платформи накладали тимчасову заборони під час кризових ситуацій, як-от нападу на турецьких солдатів у Сирії в лютому цього року.

Поділитись: