Парламент Туреччини схвалив меморандум порозуміння щодо безпекової та військової співпраці з міжнародно визнаним Урядом національної єдності Лівії.

Про це повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu.

Зокрема, меморандум передбачає, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зможе направляти в Лівію турецькі війська, транспортні засоби чи зброю, якщо Уряд національної єдності звернеться до нього з відповідним проханням. Також передбачений обмін розвідувальних даних між сторонами.

Меморандум про безпекову та військову співпрацю було укладено 27 листопада між Ердоганом і главою Уряду національної єдності Лівії Фаїзом Сараджем.

Окрім того, сторони тоді ж домовилися про співробітництво на морі. Зокрема, сторони визнають права невизнаного Північного Кіпру (який підтримує Туреччина) в Середземномор'ї. Ця домовленість була надіслана в Організацію Об'єднаних Націй для схвалення.

Греція, яка підтримує міжнародно визнаний Кіпр, вже заявила, що домовленість є порушенням норм міжнародного права.

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на сьогодні бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.

Офіційно Туреччина не визнає уряд Хафтара і називає Лівійську національну армію нелегітимним утворенням.

Поділитись: