Близько 40 людей загинули під час авіаудару, нанесеного по центру розміщення мігрантів у столиці Лівії Триполі.

Як повідомляє Reuters, поранення отримали 80 осіб, в основному це мігранти, адже Лівія — один з основних пунктів, звідки біженці з Африки та арабських країн відправляються морем до Італії.

Нагадаємо, в 2011 році в Лівії почалися масові протести, які стали початком першої громадянської війни. Демонстранти виступили проти правління Муамара Каддафі, який був незмінним лідером з 1969 року, а також проти уряду на чолі з прем’єр-міністром Багдаді Махмуді.

Силове придушення протестів поліцією та армією спричинило повстання та початок громадянської війни із застосуванням важкого озброєння та авіації. Унаслідок повстань Каддафі та його війська зазнали поразки, а сам диктатор загинув. Кількість загиблих станом на кінець серпня 2011 року досягла від 10 до 15 тисяч людей.

Після повалення режиму Каддафі в 2011 році у Лівії почалася політична криза, яка переросла в ще одну громадянську війну. Нині в Лівії де-факто двовладдя. На сході країни перебуває парламент, який не підпорядковується Триполі і спирається на генерала самопроголошеної «Лівійської національної армії» (ЛНА) Халіфа Хафтара, а на заході, у столиці — сформований за підтримки міжнародної спільноти Уряд національної єдності, який підтримує ООН.

Про початок рішучого наступу на Триполі генерал Хафтар, сили якого контролюють східну частину Лівії, оголосив на початку квітня 2019 року. Частинам ЛНА вдалося підійти до столиці і почати бойові дії у передмісті, однак потім оборонці міста відтіснили противника, не давши тому увійти у Триполі.

1 липня Хафтар заявив, що почне наносити авіаудари по цілях у Триполі. За словами командувача ВПС «Лівійської національної армії» Мохамеда Манфура, рішення про початок авіаударів прийняли у зв'язку з вичерпанням можливості звільнити Триполі «традиційними способами». Генерал порадив мирним жителям столиці триматися подалі від військових об'єктів, які можуть піддатися бомбардуванню.

Рада безпеки ООН закликала лівійського генерала Хафтара зупинити наступ своїх військ на столицю країни.

За даними лівійського відділення Всесвітньої організації охорони здоров'я, в бойових діях в країні загинули не менше 174 людей, 756 отримали поранення. 

Поділитись: