Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію про засудження українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.

Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію про засудження українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.

Про це повідомляє Magyar Nemzet.

У резолюції депутати закликали Україну «поважати основні європейські цінності — демократію та верховенство закону, та не допустити набуття чинності цього закону».

Зазначається, що український закон про освіту «серйозно порушує право угорців Закарпаття на освіту їхньої рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів, зокрема, Копенгагенському документу та Паризькій хартії ОБСЄ, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства та співпраці та іншим».

Резолюція стверджує, що освітній закон порушує і Конституцію України, згідно з якою схвалення нових законів або внесення поправок у чинні закони не має обмежувати наявні права. 

Угорські парламентарі також закликали міжнародне співтовариство «засудити закон».

Депутати звернулися до уряду Угорщини з проханням вжити всіх необхідних заходів, аби закон не почав діяти, та регулярно інформувати щодо цього питання парламентські комітети.

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Поділитись: