Стефано Вальдегамбері, депутат регіональної ради Венето
Фото: https://www.facebook.com/stefano.valdegamberi
18 травня регіональна рада Венеції ухвалила резолюцію, в якій йдеться про визнання Криму російською територією. Цю новину швидко підхопили російські ЗМІ, традиційно не пояснюючи суті документу та його цінності.

Європа нарешті почала процес визнання Криму російською територією — саме так подали цю інформацію російські журналісти. У новинах зазначалось, що вже 18-го травня «регіональний парламент Венеції» проголосує за офіційне визнання півострова частиною Росії, резолюцію на обговорення винесли 25 депутатів парламенту регіону.

Публікація в інтернет виданні «Известия» 16 травня 2016. Автор Татьяна Байкова

Видання «Известия» навіть наводить цитату ініціатора цього питання депутата регіону Венето — Стефано Вальдегамбері: 

«Я хочу, аби італійський уряд не скоював стратегічних помилок. А антиросійські санкції — це і є помилка, так само, як і невизнання очевидного — Криму у складі Росії. Економіка нашого регіону більше інших відчула наслідки обмежувальних заходів. За останні півтора роки збитки склали понад мільярд євро. І це тільки в регіоні Венето».

Згодом деякі російські видання повідомили, що проросійську резолюцію Вальдегамбері парламент області Венето таки ухвалив. У матеріалі «Комсомольської правди» йдеться про те, що після двогодинного обговорення, 27 з 51 депутата проголосували «за».

Відповідний допис у Твіттері зробив навіть депутат Держдуми РФ Ніколай Валуєв. «Парламент Венеції визнав: Крим – це Росія. Уппс» — написав він 19-го травня.

Втім, насправді приводів для радості у Валуєва немає. По-перше, найголовніше – не існує «парламенту області Венето». Регіоном Венеція (чи Венето) керує регіональна рада – Consiglio regionale del Veneto — це орган суто місцевого самоврядування. До його повноважень не входить ані надання рекомендацій уряду, ані визначення пріоритетів у зовнішній політиці Італії. Тож проголосований депутатами регіону Венето документ має виключно декларативний характер.

У резолюції міститься заклик до італійського уряду «засудити міжнародну політику Європейського Союзу щодо Криму, дискримінаційну та несправедливу з точки зору міжнародного права, вимагати визнання волі парламенту Криму і його народу, висловленої на референдумі». Вона також закликає «негайно скасувати даремні санкції проти Росії, які завдають великої шкоди економіці Венето і наслідки яких будуть мати незворотню та тривалу дію».

Як зазначає італійський телеканал RaiNews, з формальної точки зору ця резолюція має характер волевиявлення, яке ні до чого не зобов'язує італійський уряд. Однак вона передбачає створення комітету, котрий займеться збором підписів з метою привернути увагу на державному рівні до питання перегляду політики Італії та ЄС щодо Криму. 

Італійські медіа наголошують, що Венето — перший регіон Європи, який став на бік Владіміра Путіна у підтримці анексії Криму, і тепер складе компанію Північній Кореї, Зімбабве та Сирії, котрі зробили це раніше. 

Цікава і особистість ініціатора резолюції щодо Криму – це депутат «облради» Венето Стефано Вальдегамбері.

У себе на батьківщині Вальдегамбері відомий своїми сепаратистськими настроями. Він член «Ліги Півночі» — італійської політичної партії, яка виступала навіть за відокремлення північних італійських провінцій в окрему державу Паданію зі столицею у Мілані.

Стефано Вальдегамбері, депутат регіональної ради Венето. Фото зі сторінки депутата у ФБ

Посол України в Італії Євген Перелигін у коментарі виданню «Європейська правда» охарактеризував його так: 

«Використання теми Криму та санкцій проти Росії не стало для нас несподіваним. Автор проекту резолюції, регіональний депутат від опозиційної «Лега норд» Стефано Вальдегамбері, відомий пропозиціями провести референдум щодо незалежності Венето».

Євген Перелигін. Фото з офіційної сторінки МЗС України

Останнім часом Стефано Вальдегамбері виявляє неабияку зацікавленість у питаннях, пов’язаних із Росією та Кримом. Наприклад, незважаючи на офіційну заборону Києва та всупереч встановленим правилам, він їздить до анексованого Криму. Приміром, у квітні відвідав Ялтинський економічний форум, де, за його словами, намагався «налагодити економічні відносини з Росією».

Крім посла Перелигіна, обурення висловив і Генконсул України в Мілані Андрій Картиш. Corriere della Sera пише, що той відразу після голосування приїхав у Венецію, де зустрівся з головою Ради Венето Роберто Чамбетті. Генконсул нагадав про те, що в Україні досі триває спровокований Росією конфлікт і поскаржився на нестачу уваги до цього з боку західних країн. У відповідь Чамбетті став на захист ухваленої резолюції, знову наголосивши на економічних втратах, яких зазнають підприємці Венето внаслідок російського торговельного ембарго.

Поділитись: