На позачергових парламентських виборах в Ізраїлі, які відбулися 9 квітня, головні суперники здобули приблизно однакову кількість голосів. Чинний прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та опозиція одночасно оголосили про перемогу.

Такі дані наводять екзит-поли, передає DW.

Результати екзит-полу телеканалу Channel 13 демонструють, що правоцентристська партія «Лікуд», очолювана прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, та лівоцентристський альянс «Кахоль-Лаван», лідером якого є колишній начальник генштабу ізраїльської армії Бені Ганц, отримують по 36 місць у парламенті.

Дані екзит-полу телеканалу Channel 12 відзначають перевагу «Кахоль-Лаван» на 4 місця. А суспільна телекомпанія Kan повідомила, що «Лікуд» отримує 36 місць, «Кахоль-Лаван» — 37. 

«Після голосування переможця чекають переговори зі створення урядової коаліції, оскільки жодна з партій не отримала понад 61 місце з 120 в парламенті», — йдеться у повідомленні.

Офіційні попередні результати виборів оприлюднять 10 квітня. У разі підсумкової перемоги «Лукуду» Біньямін Нетаньяху вп’яте стане прем’єр-міністром країни і поб’є рекорд за тривалістю перебуванні на посаді глави уряду.

Поділитись: