Партія прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, за даними екзит-полів, виграє вибори в парламент.

Як повідомляє The Jerusalem Post з посиланням на екзит-поли, партія «Лікуд» отримає 36-37 зі 120 місць у парламенті, тоді як її основний суперник — партія «Кахоль-лаван» Бені Ганца — 32-33 місця.

Для формування більшості потрібне 61 крісло. Зазначають, що, найімовірніше, лідеру «Лікуд» вдасться переконати когось з представників протиборчих партій приєднатися до його блоку.

Джерела в партії повідомили виданню, що Нетаньягу навіть спробує створити уряд до того, як 17 березня почнеться судовий процес над ним. Нетаньягу фігурує у трьох корупційних справах.

Явка виборців на 20:00 за місцевим часом становила 65,6%, у порівнянні з 63,7% на вересневих виборах, і стала найвищою на цю годину після виборів 1999 року. Очікують, що підсумкова явка становитиме 70% проти 68,46% у квітні й 69,83% у вересні.

Раніше повідомляли, що 3 березня 2020 року в Ізраїлі пройдуть треті за рік дострокові вибори. На праймериз своєї партії «Лікуд» у грудні 2019 року Нетаньягу здобув упевнену перемогу й залишився лідером політичної сили.

21 листопада 2019 року генеральний прокурор Ізраїлю Авічай Мандельбліт офіційно звинуватив прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в шахрайстві, зловживанні довірою та хабарництві.

Його звинувачують у привласненні подарунків на загальну суму в 264 тисячі доларів, зокрема сигар і шампанського, від олігархів, а також втручанні в роботу ЗМІ з метою кращого висвітлення власної діяльності на одному з новинних вебсайтів Ізраїлю.

Ізраїльському прем’єру загрожує загалом до 10 років ув’язнення за хабарництво й відмивання коштів, а також до трьох років за ґратами через зловживання довірою. Він є першим чинним главою уряду, проти якого ведеться розслідування.

2 січня Нетаньягу офіційно звернувся до парламенту країни з проханням надати йому імунітет від кримінального переслідування. Утім 28 січня прем’єр відкликав своє подання до Кнесету про імунітет.

Поділитись: