Партія «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина» мають найбільше шансів здолати прохідний 5%-ий бар’єр на парламентських виборах.

Про це свідчать результати спільного соцопитування центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременка і Соціологічної групи «Рейтинг», яке проводили з 30 квітня по 10 травня у 24 областях України та Києві.

Партію «Слуга народу» готові підтримати 39,9% серед тих, хто визначився, і буде голосувати, «Опозиційну платформу — За життя» — 10,9%, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» — 10,6%, ВО «Батьківщина 9,1%.

Лідером антирейтингу є БПП – 43,9% в жодному разі не готові за неї проголосувати.

«Таким чином, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі, то відбулося б суттєве оновлення. З-поміж парламентських партій до нового складу пройшли б БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За Життя». Серед нових політичних сил високий шанс мають нові та маловідомі виборцям політичні сили «Слуга народу» та «Сила та Честь», а також «Громадянська позиція». Такі парламентські партії, як Радикальна партія Олега Ляшка та Об’єднання «Самопоміч» на сьогодні не мають підтримки, щоб подолати 5% бар’єр», — кажуть соціологи.

49,3% респондентів зазначили, що точно готові брати участь в парламентських виборах, якби вони проходили найближчої неділі, 29,9% — скоріше так, 8,8% опитаних точно б не брали в них участь і 5,5 % — радше ні. Ще 6,4% респондентів вагалися з відповіддю на запитання.

Всього було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки не більше 1,83%.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 27 жовтня.

Поділитись: