Партнери погодилися відтермінувати платежі України за зовнішнім боргом. Це заощадить майже $6 млрд

Інвестори в зовнішній борг України погодилися на відтермінування платежів до 2024 року з можливою пролонгацією ще на рік.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 10 серпня.

Він зазначив, що цим Україна заощадить на виплатах майже 6 млрд доларів. Ці кошти допоможуть зберегти макрофінансову стабільність, посилити стійкість української економіки та збільшити міць нашої армії, каже прем’єр.

Окрім цього відтермінувати платежі погодились власники цінних паперів державних «Укренерго» й «Укравтодору». Шмигаль переконує, що це дозволить Україні краще підготуватися до найскладнішого в історії опалювального сезону та ефективніше відновлювати зруйновану окупантами інфраструктуру.

Як пише Bloomberg, загалом ці інвестори представляють близько 75% іноземних облігацій України на суму у 19,6 млрд доларів.

«Процес реструктуризації підтримується ключовими союзниками України, у тому числі США та Міжнародним валютним фондом, оскільки країні потрібні гроші для всього: від виплати пенсій до захисту від значно більшого та багатшого агресора», — пише видання.

Збитки від війни

В Україні через повномасштабне вторгнення росії перестало працювати 35% економіки, а 17% бізнесів були змушені припинити існування. В уряді зазначали, що втрачені понад 200 заводів, а 60% підприємств працюють на рівні, нижчому за довоєнний.

Станом на кінець травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження і руйнування будівель та інфраструктури вже перевищувала 105,5 мільярда доларів. Загальні втрати економіки становили 564-600 мільярдів доларів.